Běžkování v Ramsau am Dachstein

Poslední před covidová dovolená byla někdy v první polovině března 2020, vlastně po našem návratu se uzavřely hranice.

Na začátku roku 2020 jsme se rozhodli, že začneme jezdit na běžkách a po dvou sjezdech v Jizerkách jsme prostě chtěli trochu lepší výhled na pořádný hory 😀 no jo jsme už trochu rozmazlený.

A tak jsme nevyrazili nikam jinak než do Ramsau am Dachstein, městečka, v údolí pod Scheichenspitze (2667 m n. m.) – vrcholem v horském masivu Dachstein ve Štýrsku, nejlepšího běžkařského centra v Rakousku.

Běžkařských tras je tu tolik, že to nemáte šanci projet celé snad nikdy 😀 Najdete tu přes 340 km tras, které jsou ve třech úrovních – náhorní plošiny, oblasti horských pastvin a na Dachsteinském ledovci (2700 m. n.m.). My, jako úplný začátečníci, jsme zůstali hezky při zemi, i když návrhy na běžkování na ledovci se objevily, ale demokraticky byly stejně rychle smeteny ze stolu 😀

Pokud se tedy vydáte na běžky dole v údolí, dojedete na parkoviště, nasadíte běžky, potkáte chlápka s koženou brašnou, u kterého si koupíte pernamentku – bere i karty – a pak už jen běžkujete 🙂

Jako tečka celého výletu byl rustikální domek, kde jakoby se zastavil čas. Hospodářství s dobytkem, kde sedíte v kamny vyhřáté světnici u stolu s majiteli domku, paní domácí vám na pánvi upeče dokonalý poctivý císařský trhanec Kaiserschmarrn se švestkovou omáčkou flambovaný na rumu. K tomu dostanete domácí svařák a už nikdy nechcete odejít.