Jezera v Berchtesgadenu

Kdo by neznal Königssee, Obersee a Hintersee.

Königssee a Obersee

Königssee, nejznámější jezero v národním parku Berchtesgaden, krásný vodopád nad ním a opomenuté jezero Obersee.

Na parkovišti přímo v Schönau am Königssee necháte auto a pak už se můžete poflakovat kolem jezera, jak je libo, nebo využít výletní elektroloďku, která zastavuje v přístavech na jezeře. Lístek na loď stojí 20E.

My se vydali ke známému vodopádu nad jezerem, na konci značené cesty, pokračujte stezkou, které vede co nejstrměji do kopce, abyste vyšli až nahoře u vodopádu. Pokud chcete pak ke slavným jezírkům budete podél vodopádu sestupovat dolu strmým svahem. Vše na vlastní nebezpečí a myslím si, že to ani není oficiální cesta a v národním parku se mimo vyznačené cesty chodit nesmí, navíc proud v jezírkách je docela silný. Cesta k němu je na dobrý boty a oblečení, v žabkách a adidaskách tam nelezte !

Jezero Obersee, za mě opomíjené tajemné místo, které mě zaujalo mnohem víc než Königssee. Dostanete se tam elektroloďkou, která staví i u krásného kostela Sv. Bartoloměje, za kterým vidíte hřeben Watzmannu. Loďkou se necháte dovést až na konečnou. K jezeru nejezdí tolik lidí jako je u K¨onigssee, takže tam je fakt klídek. Hned u přístavu je restaurace, taková školní jídelna, ale moc milá.

Jezero můžete z pravé strany obejít až na druhý břeh a vydat se k vodopádu Landtalbach Wasserfall, ale hlídejte si, kdy jede poslední loďka zpět, cesta k vodopádu od přístavu trvá zhruba 4 hodiny. Nám začalo pršet, takže mám důvod se sem vrátit 🙂

Od Obersee jsou právě ty známé fotky s dřevěnou chatičkou, ale co je mnohem krásnější jsou výhledy na celý masiv Watzmannu. Stějně jako jsme den předem koukali z vrcholu dolů na jezera, jsme mohli obdivovat horský masiv od jezera, dokud nepřišla bouřka a my se vrátili zpět do přístavu.

Hintersee

Hintersee menší jezero na druhé straně horského masivu Watzmannu než jsou jezera Königssee a Obersee. Přelidněná vesnička a jezero obložené piknikujícími turisty i místňáky. Doporučuji tam jet brzo ráno, jinak si to moc neužijete. Od jezera je krátká trasa na vyhlídku, ze které je výhled na celé jezero obklopené horami.

Od jezera je opět krásný výhled na celý Watzmann, který mě nikdy nepřestane bavit.