Seceda

Místo, na které jsem se v Dolomitech těšila snad nejvíc, protože jsem věděla, co čekat, byla právě Seceda.

Skvěle jsme to vychytali s parkováním a teď vám se dám nejvíc nejlepší tip! Zaparkujte tady na parkovišti, je tu místo asi na 5 aut, je tu přítok pitné vody a parkovací místa jsou celkem rovná, takže by se tu dalo i krásně přespat, a když by tu bylo plno, tak pokračujte dál po silnici směrem do lesa, tam hned na první zatáčce je luxusní plácek, kde se dá bivakovat taky 🙂 Parkoviště vám ulehčí cestu o cca 2km, 30minut a 8E za parkoviště dole pod lanovkou v Ortisei.

Pak následuje trošku štreka do kopce s převýšením cca 1000m, ale od toho jdete na výlet, aby jste si něco taky nachodili ne? Chvílí jsme šli pod lanovkou a pak jsme pokračovali po sjezdovce až nahoru k tomu klasickému pohledu na horský masiv Odle/Geisler.

Seceda 2 519 m.n.m.

Seceda je vlastně jen ten méně nápadný kopeček s 2 519 m.n.m, pod jeho vrcholem jsou dvě restaurace a z vrcholu Secedy určitě nezapomeňte dojít až na vyhlídku, ze které je asi nejhezčí pohled na masiv Odle, a kde se dá i přespat ve stanu.

Nahoře na plošině je plno plotů, kde se nemůžete pohybovat, ale upřímně, spíš se to nedodržuje, na druhou stranu nikdo to nekontroluje, takže každý podle svého 🙂 My měli slunečné počasí, takže epické fotky s mraky zadrženými mohutným masivem sice nemáme, ale i tak to byla krásná podívaná.